Повернутися до звичайного режиму

Наш позашкільний заклад, за свідченнями старожилів міста, вперше згадується як Будинок піонерів у 1958 році. На той час він розташовувався у колишній машино-лічильній станції по вулиці ім.. 40 Років Жовтня, але справжнім дитячим центром Будинок піонерів став тоді, коли дітям було надано приміщення колишнього Клубу будівельників по вулиці Садовій, 1.

У 1965 р. площу Будинку піонерів було розширено за рахунок добудови, після чого вона складала 837 м. кв.

Це дало можливість розширити мережу гуртків та залучити до позашкільної освіти більшу кількість дітей.

Саме на цей період припадає бурхливий розвиток молодіжного руху в країні. В закладі творчо працює школа піонерського та комсомольського активу під керівництвом Валентини Степанівни Лаже.

/Files/images/art-medas/15_h_16/35-2.jpg

Школярі міста об’єднуються у дві групи гуртків патріотичного спрямування «Юний моряк». Протягом багатьох років юні моряки були окрасою всіх свят нашого Марганця.

/Files/images/art-medas/15_h_16/233-1.jpg

Зароджується та набуває розвитку прекрасна школа юних художників , якою керує Микола Іванович Шемет. Неповторна природа нашого краю надихає дітей на створення справжніх шедеврів образотворчого мистецтва.

/Files/images/art-medas/15_h_16/пвчр.jpg

Окрему яскраву сторінку в історію розвитку позашкілля в Марганці вписала Надія Павлівна Михайлик - талановитий керівник студії бальних танців. Її вихованці були неодноразовими переможцями республіканських та обласних конкурсів.

Будинок піонерів був натхненником і організатором військово-патріотичних ігор «Зірниця» та «Орлятко». Змагання в зеленій зоні, серйозна спортивно – туристична підготовка школярів завжди були видовищним заходом на міському та обласному етапах цих ігор.

Всі добрі починання в Будинку піонерів зафіксовували на чорно-білу плівку юні фотоаматори під керівництвом Івана Михайловича Вергуна.

70-80 роки минулого століття стали періодом цікавої туристичної роботи: «Клуб туриста», яким керував педагог - ентузіаст Курочкін Олександр Петрович , сміливо долав вершини Карпат, Кавказу, Ельбрусу, здійснював багатоденні туристичні походи рідним краєм.

/Files/images/art-medas/15_h_16/чп.jpg

Саме в цей період тут зароджувався вокальний ансамбль, який згодом став називатися «Веселі нотки». З легкої руки Ганни Олександрівни Карпової цьому колективу судилося довге творче життя.

история

Всім педагогічним і виховним процесом у Будинку піонерів керувала Кірпікіна Галина Гаврилівна – справжній знавець своєї справи, оптимістка за характером, добра і чуйна людина.

Згідно з рішенням виконкому Марганецької міської ради народних депутатів № 248 від 21.09.90 р. на базі Будинку піонерів було створено Центр-комплекс позашкільної роботи з учнівською молоддю, який існує і сьогодні.

Кiлькiсть переглядiв: 1762

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.